A tél végén már türelmetlenül várjuk a tavaszt. A szemem lelkesen keresi az előbújó hagymások első kis zöld csúcsait, nézegetem mikor pattan meg vajon idén az első virágbimbó. Nézzük milyen szépségekkel találkozhatunk az első tavaszi sétáinkon.
Az egyik legkorábban virágzó cserje, sokszor már februárban csodálhatjuk sárga virágait. Ágrendszere lehajló, földet érve legyökeresedik, emiatt rézsűk befuttatására is alkalmas.
Már késő télen nyílnak érdekes virágai ennek a különleges cserjének. Amellett, hogy a tavasz legkülönlegesebb dísznövénye az őszi, narancsos lombszínével is megörvendeztet minket. Gyógynövény.
Üde erdők, patakpartok virága. Teljesen beterítik az erdő alját, olyan mintha a hóból maradt volna néhány folt az avaron. Dunántúlon gyakori, márciustól májusig nyílik.
A népi hagyományok szerint ha nyílik a téltemető itt a tavasz, innen ered a neve is. Rokona a szellőrózsának. Hozzá hasonlóan sárga szőnyegként borítja az erdők alját, sokszor már februárban.
Március végétől virágzik sziklagyepeken, erdei tisztásokon, erdőszéleken, réteken, törmelékes lejtőkön. Gyakori vadvirág, nem védett. Gyógynövény, gyökerét használják fel köhögéscsillapító teákba
Amint elmúlnak a nagy fagyok és egy picit jobb az idő előbújnak a krókuszok. Változatos színekben pompáznak, érdemes őket 5-ös csoportokba ültetni.
Alacsony növekedésű, kora tavasszal virágzó évelő. Enyhe teleken egész télen nyílik. Színűk változatos a fehértől a zöldön keresztül a majdnem fekete vörösig találunk fajokat.